Zajęcia dla małych dzieci – najciekawsze miejsca w Warszawie

Zajęcia dla małych dzieci – najciekawsze miejsca w Warszawie

Artykuł miesiąca

Jak połączyć zabawę z nauką? W Warszawie nie brak miejsc, w których dzieci mogą przyjemnie spędzić czas ucząc się przy okazji nowych rzeczy o otaczającym ich świecie. Oto przegląd najciekawszych propozycji dla najmłodszych.

Manufaktura Cukierków

Czy może być coś przyjemniejszego od słodyczy? W Manufakturze Cukierków można jednak nie tylko objadać się słodkościami, ale też przekonać się na własne oczy, jak cukierki powstają, a nawet własnoręcznie przygotować dla siebie ulubiony smakołyk. Pokazy wytwarzania cukierków odbywają się codziennie, o pełnej godzinie, i są bezpłatne dla gości Manufaktury.

Sensoryczny Labirynt Muzyczny

To interesujący projekt artystyczny przygotowany przez Teatr Małego Widza. Wychodzi daleko poza słuchanie muzyki – to podróż po labiryncie pełnym kolorów, zapachów i rozmaitych faktur. Labirynt dostarcza wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń i rozbudza kreatywność, a przestrzeń zaprojektowana została tak, by dobrze się w nim bawić niezależnie od wieku.

Ze względu na duże zainteresowanie, bilety trzeba rezerwować z wyprzedzeniem.

Klockownia

Trudno zaleźć dzieci, które nie lubiłyby zabaw klockami. Klockownia to jednak coś więcej niż tylko plac zabaw – to miejsce, w którym najmłodsi rozwijają swoje twórcze myślenie, uczą się logiki i koncentracji, nawiązują znajomości z innymi dziećmi. Różnorodność klocków robi wrażenie – są one dostępne w tak wielu rozmiarach i kształtach, że za każdym razem da się stworzyć zupełnie inną konstrukcję.

Klockownia ma wydzielone strefy dla dzieci w różnym wieku, a dorośli mogą brać udział w zabawach.

U Króla Maciusia

Ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie znaleźć można także w muzeum. U Króla Maciusia to przestrzeń znajdująca się na terenie Muzeum Polin, ale w zupełnie innym klimacie niż reszta ekspozycji tej placówki. Można się tu bawić, grać na instrumentach, rysować, do dyspozycji dzieci jest także obszerna biblioteka oraz wypożyczalnia filmów.

Wstęp jest bezpłatny, a za dodatkową opłatą można wziąć udział w warsztatach edukacyjnych – zajęcia są w grupach dla dzieci 1-3 oraz 4-10 lat.

https://www.teatrmalegowidza.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *