Świat Według Kiepskich

Świat Według Kiepskich sezon 18

Prasóweczki

W pewnej wrocławskiej kamienicy, absolutnie nie gości nuda.

Świat Według Kiepskich sezon 17

Od lat, zwaśnione rodziny atakują się na wzajem, by po przy odpowiednim trunku pogodzić się i wymyślać kolejny wielki plan żeby zarobić, przy tymże się nie na działać.

Serial opowiada o rodzinie Kiepskich, gdzie Ferdek, głowa grupy jest kobietą bezrobotną, a jedynym jego zajeciem jest oglądanie tv i sporzywanie alkoholu. Żona Halina, od lat zarabia w służbie zdrowia, gdzie zdaza się jej korzystać dodatkowe dyżury, by utrzymać piecioosobową rodzinę, w obecnym dwójkę dorosłych dzieci- Walda i Mariolkę i schorowaną matkę- Rozalię, która niecierpi Ferdka.

W grupie ciągle przystępuje do historii.

Kanalia, nazywany przez teściową Ferdek, notorycznie okrada babkę z renty, zabraniając jej przy tym oglodać ukochaną bajkę- Koziołka Matołka. Schorowana babka modli się, aby wreszcie Ferdek zniknął spośród ich rodziny.

Po sąsiedzku, na tym jednym piętrze, mieszka Paździoch wraz z starą- Haliną. Rodziny bardzo dzielą się od siebie. Pazdzioch jest pewne zatrudnię. Robi na Wrocławskim bazarze, gdzie sprzedaje bieliznę, która broniła się powodem kpiny sąsiada Ferdka. Jego żona notorycznie krytykuje mężczyznę i dotyka go w gronie innych sąsiadów. Wbrew to, Marian kocha żonę i była się wciąż dorównać jej wymaganiom oraz spełnia każdej jej zachcianki.

zobacz również filmy online za darmo bez rejestracji

Tuż nad nimi pozostaje Arnold Boczek. Pracownik pobliskiej żeni. Otyły sąsiad, który nie ma lekko. Mimo, że może zawierać na goscine żony Halinki, Ferdek wciąż obraża znajomego i zarządza mu wywyższać się na jego piętro. Boczek tak szybko nie odpuszcza i wciąż bierze się do wspólnej toalety na piętrze Mariana i Ferdka, gdzie dopuszcza się licznych kradzieży papieru toaletowego oraz żarówek. Arnold Boczek, słynie też z naiwności, często podpuszczanie przez sąsiadów, zostaje ośmieszony i wydalony z piętra rodziny Kiepskich oraz Pazdziochow.

Można by powiedzieć, że kamienica przypomina jakąkolwiek kolejną klatkę w obecnej okolicy, jednak dzieją się tu rzeczy, jakie nie śniły się nawet fizjologom.

Od rana w zakładzie Kiepskich można słyszeć krzyki i awantury. Znienawidzony przez teściową Ferdek, próbuje po raz drugi okraść Babkę z renty. Syn Walduś, kibicuje ojcu, z nadzieją na drugie piwo, gdyż oczywiście jak jego rodzic uwielbia alkoholowe trunki oraz męczę piłki nożnej. Z rozwojem czasu, podczas wyjazdu do USA, prezentuje swoją żonę-Jolante, pazerna na pieniądze kobietę, która ma Waldusia pod pantoflem. Zachowanie kobiety nie podoba się Ferdkowi, dlatego otwarcie podkreśla, że nie lubi nowej lubej syna.

Sprawy są nowe i szerokie fantazji.

Mamy doczynienia z obcymi z pozostałej planety, kołem gospodyń wiejskich, teleturniejami czy chociażby pokazaniem się anioła stróża.

Sceny przedstawiają codzienne problemy z jakimi muszą zmagać się nasze rodziny.

Ciągle konflikty z znajomymi, skazane na porażkę interesy, wizytację forma oraz wada pracy, otwierają się na Halince, która pod groźba rozwodu, próbuje namówić człowieka do przyjęcia się pracy.

Ferdek jednak uważa, że w obecnym regionie nie jest pracy dla panów spośród jego wytworzeniem i wybiera rozkręcić własny biznes.

Na zabieg zainteresowania z pewnością nie można narzekać.

Jednym razem wraz z córką Mariolka weszli na pomysł założenia seks telefonu. Innym razem Ferdek próbował budować ekskluzywny fotel, na jakim ważna by było dokładnie oglądać telewizję, pić piwo i masować sie. Kiedy oraz ten cel nie wypalił, nadszedł pomysł otwarcia biznesu z Marianem, który przy butelce wódki, próbuje przekonać do wspólnej pracy Ferdka.

Niestety, plan też się nie powodzi, a sąsiedzi znów się kłócą.

Rywalizacja między sąsiadami wciąż powoduje zgrzyty.

Odchody na wycieraczce, podsłuchiwanie, plotkowanie i obrażanie.

Kiedy po trudnym i szerokim wyzwań roku pnadszedl czas świętowania Bieżącego Roku, w zakładzie Kiepskich tworzony jest sylwester.

Przebywają na nim ludzie kamienicy i prezes Kozłowski, który jestem w stosunku małżeńskim z czwartą żoną, która otwarcie oznajmia, że istnieje z starym tylko dla pieniędzy. Wszystko mogłoby się wydawać normalnym wydarzeniem oraz chęcią naprawy relacji między sąsiadami, jednak Ferdek znów schodzi na wojenną ścieżkę.

Kolejnym mieszkańcem kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ jest Borysem. Sąsiad z dążeniem do pornograficznych gazet i zagorzały katolik. Mało pojawia się samą w okresach.

Drinkiem z specjalnych kolegów sąsiadów jest bezdomny Badura, siedzący na złomowisku. Jego głównym zajeciem jest sporzywanie alkoholu i rozmyślanie.

W serialu, pojawia się również Malinowska, ekspedientka, która często sprzedaje miezzkancą kamienicy na krechę, oraz Edzio, listonosz z poczuciem humoru, który łączy co róż nowe rymowanki na fakt mieszkańców.

Świat według Kiepskich jest z decydowanie humorystycznym serialem, opowiadającym losy mieszkańców.

Bawi fanów już od 1999 roku, kiedy to nakręcono pierwszy odcinek.

Na początku serialu, sceny nagrywane były w kamienicy, ale z rozwojem czasu wykonano rekonstrukcje miejsc w studio, gdzie nadal nakręcane są nowe odcinki. Losy mieszkańców kamienicy Ćwiartki ¾ możemy obserwować na Polsacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *