Sprzedaż internetowa w czasie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

Sprzedaż internetowa Połczyn Zdrój

Prasóweczki

Aukcja elektroniczna w czasie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

Nagłówki artykułów aż wołają o wzrostach sprzedaży w sferach e-commerce, ale mało kto porusza kwestię tego, jak ciężko jest stworzyć sprawny przebieg realizacji zamówień w czasie pandemii. Na przykładzie Mirjan24 – internetowego sklepu meblowego, przybliżymy Wam największe wyzwania dla e-sklepu oraz pokażemy, jak marka sobie spośród nimi pomogła.

Sprzedaż internetowa Gryfice

W dobie koronawirusa społeczeństwo zostało zmuszone do wymian w bezpośrednim normalnym funkcjonowaniu, co wyklarowało nowe zachowania na targu. Przed zarazą po wyjścia chodziliśmy głównie do apteki, a po artykuły spożywcze do najbliższego sklepu. W czasie pandemii często czynili z tych funkcje, na rzecz zakupów przez Internet. Dbałość o bezpieczeństwo nasze i najszybszych, limity osób w określonych miejscach oraz zamknięcie wielu sklepów, galerii i pawilonów handlowych umocniło trend zakupów online. Wzrost sprzedaży w Internecie odczuła większość branż. Po akcji stanowił toż wynik pewnego przymusu zakupu online, gdyż stacjonarne sklepy są zamknięte także wyższej kwot czasu wolnego kupujących. Tymczasowe zawieszenie lub częściowe ograniczenie aktywności zawodowych sprawiło, że społeczeństwo zawierało bardzo czasu, by zadbać o siebie (zakup ubrań, kosmetyków, szkoleń online) lub wykonać remont domu, czy prace porządkowe na podwórku.
Większa sprzedaż – większe wyzwanie logistyczne. Sprzedaż internetowa Gryfice

torebki
Reklama

Nagłówki artykułów aż wołają o wzrostach sprzedaży w sferach e-commerce, ale mało kto porusza kwestię tego, jak ciężko jest stworzyć sprawny przebieg realizacji zamówień w czasie pandemii. Na przykładzie Mirjan24 – internetowego sklepu meblowego, przybliżymy Wam największe wyzwania dla e-sklepu oraz pokażemy, jak marka sobie spośród nimi pomogła. Sprzedaż internetowa Gryfice

zobacz również Społem wiadomości

W współczesnym czasie każdy sklep zabiega o to, by utrzymać się na targu oraz zachować stanowiska pracy. W nazwie Mirjan24 to zachowania pracy dla ponad 400 pracowników. Marka w własnych działaniach koncentruje się na prac mebli tapicerowanych, prowadzeniu 6 sklepów internetowych (Polska, Niemcy, Węgry, Rumunia, Czechy i Słowacja) oraz pośredniczy w dostawach mebli dla użytkowników z wszelkiej Europy.

W form pandemicznej największym wyzwaniem dla firmy Mirjan24 było zachowanie ciągłości dostaw materiałów do klientów oraz terminowa realizacja zleceń dla odbiorców indywidualnych, przy szczególnym zachowaniu zaufania i ostrożności. Duży niepokój wprowadziło nagłe zamknięcie granic. Utrudnieniami były korki na przeszkodzie Polsko-Niemieckiej oraz informacje od producentów sprzętów, że potrafią spotkać opóźnienia w sztuce. Sprzedaż internetowa Gryfice

W niniejszej dużej sytuacji dochodzi jeszcze reorganizacja miejsc rzeczy a czasu pracy, by zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich gości.

Jak poradzić sobie z formą „nadzwyczajną” ?

Choć sytuacja epidemiologiczna, w takim wymiarze, miała miejsce pierwszy raz także dla każdego była to inna forma, to nazwa Mirjan24 czerpała inspirację z wcześniejszych, różnych doświadczeń — na targu obecna jest od 27 lat. Ze sprzedaży stacjonarnej wycofała się 8 lat temuż i od innej chwili, uczy się e-commerce, które zazwyczaj się zmienia. Ale w ciągu wielkich ograniczeń, kluczową rolą wykazała się własna flota samochód dostawczych, która uniezależniła firmę od mocno przeciążonego systemu kurierskiego. A utknięcie kilku samochodów w korkach nie sparaliżowało całej logistyki, skoro ich flota ma ponad 100 samochodów typu TIR.

Dużym ułatwieniem są i stany magazynowe topowych produktów. Magazyny są zamontowane w mało krajach. Dzięki nim, sklepy internetowe obsługujące zagranicznych klientów, nie były w 100% zależne od dostaw z Polski.

Wyzwaniem była przecież reorganizacja miejsc pozycji i wprowadzenia systemu zmianowego w przypadku pracowników pracy oraz magazynów. Podział ludzi na kadry i włożenie pracy zmianowej umożliwiło zachowanie bezpiecznego odstępu między pracownikami. Lecz w przypadku wielkiej sumy stanowisk biurowych został wprowadzony system pracy zdalnej. Sprzedaż internetowa Gryfice

Zobacz również Sprzedaż internetowa w czasie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *