Spacer z dzieckiem w wózku? W chłodne dni tylko ze śpiworkiem

Spacer z dzieckiem w wózku? W chłodne dni tylko ze śpiworkiem

Warto przeczytać

Spacery z dzieckiem w wózku zimą, jesienią i wczesną wiosną nie muszą wiązać się z niebezpieczeństwem wychłodzenia ciała malucha.

Dzięki praktycznym i wygodnym śpiworkom do wózka maleństwo i jego rodzice mogą cieszyć się wspólnymi spacerami na świeżym powietrzu nawet w najchłodniejsze dni. Jakie śpiworki do wózka wybrać?

Śpiworki do wózka dla nowoczesnych rodziców

Aktywni rodzice, którzy dbają o prawidłowy rozwój swoich dzieci, nie rezygnują z kontaktu ich pociech ze świeżym powietrzem nawet w najzimniejsze pory roku. W trosce o zdrowie swoich dzieci szukają produktów, które zapewnią im odpowiedni komfort i właściwą ochroną termiczną podczas spacerów z wózkiem. Tradycyjne kołderki lub kocyki, którymi zwykle okrywa się wówczas dzieci, mają sporo wad. Nie gwarantują właściwej ochrony cieplnej, niedostatecznie osłaniają przed wiatrem, nie stanowią też najlepszego zabezpieczenia przed deszczem lub śniegiem. Maluchy z łatwością rozkopują też lub zrzucają z siebie tego rodzaju okrycia. Znacznie lepszym rozwiązaniem są specjalne śpiworki do wózka. To akcesoria, które dobrze izolują przed zimnem nie tylko górną część ciała, ale także plecki i boki ciała malucha. Śpiworek szczelnie opatula dziecko, skutecznie chroniąc przed owianiem zimnym powietrzem.

Rodzaje śpiworków

Sklepy z akcesoriami dziecięcymi oferują wiele różnych rodzajów śpiworków do wózka. Rodzice mogą wybierać między produktami przeznaczonymi dla młodszych i starszych pociech. W asortymencie znajdziemy modele przeznaczone do wózków gondolowych oraz spacerówek. Warto zwrócić uwagę, że niektóre śpiworki do wózka przeznaczone są do spacerów w zimie, a inne w okresie przejściowym – wiosną lub jesienią. Część produktów wyposażonych jest też w funkcjonalny, ocieplany kaptur, który dobrze chroni przed chłodem główkę. To ważne, ponieważ przez głowę maluch traci zwykle najwięcej ciepła. Z myślą o starszych dzieciach opracowano śpiworki do wózka w formie kombinezonów z rękawami – to produkty, które nie krępują ruchów malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *