Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Poradnik Prasóweczki Prasówki Warto przeczytać

W przypadku wielu z nas zima jest powszechnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zapraszają do aktywności fizycznej. Nie pamiętając już nawet o zwykłym ruchu na gorącym powietrzu… Co bardzo, w semestrze zimowym często przywiązujemy mniejszą muszę nie ale do pytania o kondycję fizyczną, lecz zarówno do wyglądu naszej skóry. Na wesele wiosna jest znakomitym czasem na to, aby wrócić do sytuacji i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie sposoby kosmetyczne sprawdzą się w takich formach?

Od czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w semestrze zimowym, może posiadać różny przebieg. Wiele zależy tutaj również z rodzaju problemów skórnych, kiedy i pełnej kondycji organizmu i indywidualnych predyspozycji osoby posiadającej z pomocy gabinetu kosmetycznego. W takich okolicznościach warto również przedstawiać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości da się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie zawsze można zaczerpnąć z kilku innych zabiegów, gdyż ich wykonywanie mogłoby spowodować do nadmiernego obciążenia organizmu.

Kiedy w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która umożliwi na odbudowanie kondycji skóry po okresie zimowym? Najciekawszym lekarstwem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Gdy już wiemy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czyli to znakomity gatunek i czy ważna je przeprowadzić w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych zabiegów jest rzeczywiście ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Trudno byłoby wskazać nawet jedną kurację kosmetyczną, której w stopniu wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a też bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jeśli tylko nie ma nowych przeciwwskazań do określonych kuracji, wynikających np. z znajomego stanu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru mamy mnóstwo dobrych metod. Do najpopularniejszych zabiegów w niniejszym poziomie dostosowuje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz sposób parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego dokonania zajmuje się innego typu kwasy, które, w relacji od stylu i stopnia zaawansowania problemów skórnych, mogą stanowić mniejsze albo wyższe stężenie. Peeling chemiczny daje nie jedynie na usunięcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje również właściwości pielęgnacyjne i wzmacnia rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń bierze się szpatułki emitującej ultradźwięki. Ważna ją wykonać nawet w przypadku cery naczyniowej i wrażliwej. Ponadto, peeling kawitacyjny zbiera się dobrze jako sposób przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie wyłącznie oczyszcza obszar poddawany kuracji, lecz jeszcze poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta metoda zbiera się również w dietach wyszczuplających i modelujących sylwetkę, kiedy również w terapiach, których obowiązkiem jest cała poprawa wyglądu cery. Zabiegi tego modelu kupią na ograniczenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z działu medycyny estetycznej, która liczy na dalekim wprowadzeniu w skórę wybranego preparatu ze faktami odżywczymi lub leczniczymi. Samą z jej ostatecznych cech jest wtedy możliwość dostosowania procedury zabiegowej do samodzielnego problemu. Co dobre, mezoterapia igłowa zbiera się również przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z grupy ciała, szczególnie narażonych na zgubne działanie warunków atmosferycznych w semestrze zimowym, są dłonie. To tak na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeśli to borykamy się z problemem wysuszonej i uszkodzonej role w miejscowościach dłoni, idealnym lekarstwem będzie sposób parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są używane w terminie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego regionu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *