Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Artykuł miesiąca Poradnik Prasóweczki Prasówki

Maski ochronne – kiedy warto je trzymać? Okres jesienno-zimowy ostatnie termin, w jakim stanowimy wyjątkowo narażeni na choroby górnych dróg oddechowych. W teraźniejszym etapie dodatkowe zagrożenie dla własnego zdrowia stanowi smog, z jakim zmaga się wiele polskich miast. Samym z najlepszych sposobów, by zminimalizować ryzyko zetknięcia z wirusami lub złymi substancjami wprowadzonymi w powietrzu, jest przechowywanie maseczek ochronnych.

Czym jest smog?

Smog to zjawisko atmosferyczne polegające na współwystępowaniu zjawisk naturalnych (zazwyczaj mgły i bezwietrznej pogody) oraz zanieczyszczeń powietrza (będących skutkiem szkodliwej działalności człowieka). Stąd więcej jego firma, powstała przez złączenie dwóch angielskich słów – „smoke” (dym) oraz „fog” (mgła). Smog stanowi bardzo zły nacisk na polskie zdrowie, przyczynia się do mieszkania wielu chorób, przede wszystkim schorzeń układu oddechowego, krążenia i nerwowego.
Jak umieszczać się przed smogiem?

Najlepszym sposobem, by uchronić się przed smogiem jest niekończenie z domu. W sukcesie części z nas istnieje wtedy zawsze po prostu nie możliwe. W dni, w których poziom smogu wzrasta wskazana będzie maseczka antysmogowa. Maski zrobione są w taki postępowanie, by filtrować powietrze, a wraz usuwać nadmiar wilgoci. Dzięki temu maska sprawdzi się również w trakcie spokojnych spacerów, jak i wykonywania sportu.
Jakie wirusy zagrażają nam jesienią i zimą?

Jesienią i zimą nasza odporność znacznie spada, zaś w powietrzu mnożą się liczne wirusy. To rzeczywiście dlatego w współczesnym stanie najczęściej chcemy na chorobę, przeziębienie, a dodatkowo inne infekcje górnego układu oddechowego. Choroby te przeprowadzają się drogą kropelkową, a bardzo chętnie możemy zarazić się nimi w sztuki, autobusie, kinie, a choćby w trakcie zakupów w sklepie. W dzisiejszych miesiącach usłyszeliśmy te o groźnym koronawirusie z Wuhan, którego liczba ofiar ciągle rośnie.
Jak umieszczać się przed wirusami?

Sposobów na obronę przed wirusami jest mało. Najważniejsze jest utrzymywanie higieny osobistej – przede wszystkim popularne i dokładne mycie rąk. Jeśli sam z domowników jest chory ważne jest także regularne oczekiwanie i usuwanie mieszkania. Warto również stosować maseczki ochronne. W sukcesie zwykłych wirusów najczęściej sięgamy z maseczek chirurgicznych, które potrafią być aktywne pod warunkiem, że niejednokrotnie je zmieniamy. W odwrotnym przypadku stają się jedynie miejscem dla wirusów i bakterii, które zawsze wdychamy. Lepszą wartę też w niniejszym przypadku da nam maseczka antysmogowa, gdyż oprócz właściwości antysmogowych, tworzy ona antyalergicznie i antywirusowo.

żródło Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *