Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Poradnik Prasóweczki Prasówki Warto przeczytać

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy – Softshell to gatunek tkaniny, który pokazałeś się kamieniem milowym w toku nowoczesnej odzieży outdoorowej. Jeśli jesteście entuzjastami górskich wędrówek, to silna lub damska kurtka softshellowa powinna koniecznie dojść do waszych szaf.

Softshell ma najlepsze zalety hardshsella w sytuacje oddychającego polaru i osłony przed wiatrem. Z początku kurtki tego modelu nie posiadały warstwy membrany, nie chroniły to przed deszczem, jednak jeszcze wyższe wymagania mężczyzn i wzrost technologii przyczyniły się również do powstania softshelli z membranami. Można je teraz bez najmniejszego problemu kupić w interesach turystycznych.
W głowy z softshellem

Największą mocą między kurtkami typu hardshell i softshell jest faktura zewnętrzna, która w kategorii „hard” jest ciągle spokojna i błyszcząca, i w kategorii „soft” znacznie dużo dopuszczona do bluzy o bardzo małym splocie. Ta mała różnica sprawia, że kurtka softshellowa wykazuje się świetnym lekarstwem dla każdych, którzy podróżują w głowy i szukają odzieży turystycznej.

Tak właściwie hardshell winien stanowić wykorzystywany przez nas tylko, gdy pogoda stanowi znacznie niesprzyjająca, wyjątkowa mroźna, deszczowa a poprzez to wspinaczka może objawić się prawdziwym wyzwaniem dla swego organizmu. W każdym innym wypadku możemy spokojnie zdecydować się na kurtkę softshellową, która skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i naprawdę zrobi to wielu daleko niż standardowy polar.
W czym softshell jest ciekawszy?

Kurtki softshellowe w przyrównaniu do różnych kurtek trekkingowych są bardziej trwałe na wiatr i wodę oraz znacznie łatwiej oddychają. Są miłe, nie blokują ruchów ciała, stąd również można w nich z powodzenie uprawiać joggingi na gorącym powietrzu, w niniejszym wspinać się na górskie szczyty. Nie bez względu kurtki softshellowe chciane są bardzo często przez pewnych sportowców różnych dyscyplin.

Co istotne softshelle są również lżejsze od tradycyjnych kurtek izolacyjnych, szybko ważna je ściągnąć i schować do plecaka, gdy pogoda na górskim szlaku zrobi się wystarczająco ciepła. Kurtki softshellowe zwykle są odporne na przenikanie wody. Możemy spokojnie doświadczeń w nich 20-30 minut na dosyć mocnym deszczu, zanim poczujemy, że obowiązuje nam żyć mokro.
Cechy kurtki softshellowej

Niektóre kurtki softshellowe mają polarową podszewkę, która zapewnia dodatkowe ciepło. Stanowią one idealne, jeśli pragniecie być trochę łatwego do noszenia na co dzień. Jeśli szukacie zaś softshellu do bardziej skutecznych projektów oraz nie potrzebujecie, gdyby była ona aż tak bogata, to wówczas model bez podszewki pokaże się z pewnością bardziej przydatny.

Kurtki typu softshell są na ogół małe i winnym stanowić noszone dość ciasno dopasowane. Elastyczny materiał oznacza, że dalej będzie mogli tworzyć pełne ruchy, ale ciaśniejsze dopasowanie działa w zatrzymywaniu ciepła. Oprócz właściwości technicznych krótszy wzór i smak sprawiają, iż są one częstym wyborem jako kurtki codziennego użytku.

Nie każde kurtki typu softshell są wyposażone w kaptur. Jeśli jedynym zadaniem twojej kurtki softshell traktuje żyć spełnianie funkcji warstwy środkowej pod wodoodporną kurtką, to kurtka softshell bez kaptura może objawić się korzystniejszym rozwiązaniem. Jeśli jednak chcecie nosić kurtkę softshellową jako warstwę zewnętrzną podczas lekkich deszczy, to kaptur pokaże się z pewnością przydatną funkcją. Większość kurtek softshellowych ma i mnóstwo kieszeni. Kieszenie zwiększają się do noszenia małych problemów, takich jak: mapy, rękawice, pieniądze także nowe niezbędne rzeczy. Nie wymagamy w niniejszym przypadku używać dużego plecaka.

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *