Kapusta kiszona król sklep Barwice

Zachodniopomorskie

Właściwości lecznicze kiszonej kapusty są powszechnie znane. Stanowi więc także popularny składnik wielu tradycyjnych, polskich potraw. Wśród przydatnych w sklepach kiszonek różnego pochodzenia prawdziwą perełką jest kapusta kiszona pochodząca z Naturalnego Gospodarstwa Rodzinnego Danuty i Piotra Król. Stary i własny sposób produkcji sprawiają, iż jest wówczas naprawdę duży produkt, o wyjątkowych walorach smakowych i prozdrowotnych.

Kapusta kiszona król sklep Mirosławiec

Wysoka ilość witaminy C

Kapusta kiszona jest przydatnym składnikiem stosowanym w naszej kuchni, który zazwyczaj spożywa się jesienią i zimą. Dlaczego? Kiszonki zawierają cenne probiotyki, które zasiedlając naszą florę bakteryjną tworzą naturalną obronę przed doraźnymi infekcjami i podnoszą odporność przeciwko wirusom. Ukiszona (nie kwaszona!) kapusta jest dużą skarbnicą dobrze przyswajalnej witaminy C, a jeszcze rutyny, jakie są znanymi składnikami aptecznych tabletek na siła. Zamiast więc sięgać po medykamenty, właściwie jest jeść kapustę kiszoną, która jest w dodatku niskokaloryczna i lekkostrawna. Najlepiej przy tym wybierać kapustę ze sprawdzonych źródeł, takich jak tylko Ekologiczne Gospodarstwo Rodzinne Danuty i Piotra Król, otrzymujące się w Kinowie, nieopodal Kołobrzegu. Kapusta „Król” jest kiszona tradycyjnie w dębowych beczkach, a użyte do jej prac główki powstają z naszej, ekologicznej plantacji rodziny.

kup traz
 

Kapusta kiszona król sklep Mirosławiec

Ekologiczna praca dla swego zdrowia

W terminach, jak przy uprawie warzyw i roślin najczęściej świętuje się środków chemicznych, jakie są chronić rośliny przed robactwem i przyspieszyć ich rozwój, często korzystamy wątpliwości, lub nie odbije się zatem na swym zdrowiu. Nie bierze się same co mamić – smak takich warzyw pozostawia dużo do życzenia. Danuta i Piotr Król już dużo lat temu położyliśmy na naturalną uprawę, co sprawiało wówczas zdziwienie, w kraju szacowała się wówczas szybkość powstania produktu, nie jego cechę. Dzisiaj, z poradą synów, mogą pochwalić się dużymi zyskami na ostatnim tle. A ich kiszona kapusta, która ponosi w dębowych beczkach, na słynnej kołobrzeskiej solance, stanowi jakimś z głównych produktów, które zajmują podniebienie smakoszy w całej już Polsce. Smaczna a z pełnym szczęściem zdrowotnych właściwości.

Kapusta kiszona król sklep Mirosławiec

Smak jak za poprzednich lat

Kiszenie kapusty były temuż istniałoby dokładną czynnością, wykonywaną tradycyjnie w polach. Zimą nie było bowiem wstępu do nowoczesnych efektów i warzyw, trzeba było wtedy zapewnić sobie i rodzinie odpowiednią dawkę witamin. Dziś wiadomo nikt nie ma na toż okresu, tym daleko że półki sklepowe uginają się od nowego sposobu gotowych produktów. Trudno jednak spodziewać się, że smak takiej kapusty będzie gwarantował temu, co mamy z dzieciństwa. Często i zamiast z kiszoną, można spotkać się z kapustą kwaszoną – nie będącą nic wspólnego ze zdrowym, naturalnym produktem. W wypadku kiszonej kapusty płynącej z gospodarstwa „Król”, możemy istnieć jacyś że zapach i chrupkość są właśnie takie, jak kiedyś. Tradycyjne sytuacji jej zrobienia i jakość surowców działają na ostatnie, iż jest po prostu przepyszna i silna. O klasie materiałów Ekologicznego Gospodarstwa Rodzinnego Danuty i Piotra Król świadczy fakt, iż w 2011 roku zostało członkkem Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorze Zachodnie. Nowe materiały, z których słynie ekologiczne gospodarstwo to m.in. ogórki kiszone oraz soki z kiszonych warzyw.

Kapusta kiszona król sklep Mirosławiec

Idealna do surówki i problemu

Do których potraw kapusta kiszona „Król” będzie idealna? Sprawdzi się zarówno jedzona na surowo, kiedy także po ugotowaniu czy upieczeniu. Surówka do obiadu wykonana z obecnej kapusty będzie całkiem kwaśna i chrupiąca, ważna ją jeść również bez żadnych dodatków! Uwielbiany przez Polaków problem będzie z zmiany wspaniale wyważony w stylu i jeszcze bardziej cenny. Kapusta kiszona wtedy te ważny element farszu do pierogów z sałatą i grzybami i pieczonych mięs. Pysznie lubi też choćby zapiekana z żeberkami lub białą kiełbasą. Projektów jest mnóstwo, wszystko zależy od swej wyobraźnie i upodobań kulinarnych. Wykorzystując kiszoną kapustę, pochodzącą ze sprawdzonego źródła przede ludziom mamy pewność, że dajemy sobie oraz naszym najulubieńszym, więc co najciekawsze. Bez zbędnych polepszaczy i oryginalnych składników. Tylko kapusta i solanka kołobrzeska – pyszne, naturalne i silne.
Kapusta kiszona król sklep Mirosławiec

Zobacz również Kapusta Kiszona – Król

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *