Jaki samochód do miasta wybrać

Jaki samochód do miasta wybrać

Warto przeczytać

Pilnie musisz sobie kupić nowy samochód do miasta? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Budżet, który masz przygotowany na ten cel również nie jest z gumy i to w dużej mierze on determinuje wszystkie twoje ruchy? Dobrze się składa – w tym miejscu znajdziesz pomoc i fachową poradę.

Do miasta najlepsze samochody o małej pojemności

Nieprzypadkowo producenci nie rezygnują z produkcji małych samochodów miejskich, których pojemność silnika nie przekracza 1.2 litra. Takie samochody mają duże zainteresowanie, gdyż większość naszego życia toczy się w mieście. Dojazdy do pracy, zawożenie dzieci do szkoły, wyjazdy na zakupy. Posiadanie małego i zwrotnego samochodu, ułatwiającego lawirowanie po zatłoczonych uliczkach może nam bardzo pomóc. Dodatkowym jego atutem jest niewielkie zużycie paliwa, duża zwrotność i stosunkowo łatwy serwis. Przykładem chętnie kupowanych samochodów miejskich jest Toyota Aygo, Fiat Panda i 500 czy Renault Twingo.

A może samochód elektryczny lub hybryda do miasta?

Jeżeli masz odłożony nieco większy budżet na samochód miejski, może warto się zastanowić nad hybrydą? Otóż to – to może być dobra decyzja. Samochody hybrydowe łączą w sobie zalety samochodu elektrycznego z samochodem spalinowym. Dziś są już coraz tańsze, a liczba dostępnych modeli jest naprawdę duża. Przykładem chętnie kupowanego auta hybrydowego jest niezawodna japońska Toyota Yaris. Nie ma również przeciwwskazań do tego, aby wybrać typowego elektryka. Trzeba się jednak liczyć z tym, że samochody w 100% elektryczne są dziś jeszcze stosunkową rzadkością i jeśli takie się zdarzają, ich cena nie należy do niskich.

Za co kupić nowe auto?

Oszczędności to często za mało, aby kupić wymarzony samochód. Jeśli brakuje ci jakiejś sumy na nowe auto, może pora zastanowić się nad pożyczką? Rozwiązaniem może być np. szybka gotówka. Dzięki niej będziesz mógł kupić dokładnie takie auto, jakiego potrzebujesz! Może to być wymarzona i ekologiczna hybryda lub tanie w użytkowaniu auto miejskie z instalacją LPG. Wybór należy do ciebie – ciesz się jego swobodą dzięki powiększonemu budżetowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *