Karpacz nocleg – widok na Karpacz z lotu ptaka

Idealny urlop z dziećmi? Wybierz Karpacz! Noclegi i apartamenty w górach dla całych rodzin

Warto przeczytać

Karpacz to jedno z najpiękniejszych miejsc w Karkonoszach, chętnie odwiedzane m.in. ze względu na malownicze położenie u podnóża Śnieżki, czyli najwyższego masywu tych gór. Nie oznacza to jednak, że tylko fani wędrówek po górach mogą odwiedzać Karpacz. Nocleg w tym mieście to również świetny pomysł na urlop dla rodzin z dziećmi – atrakcji dla najmłodszych jest tam co niemiara!

Karpacz to jeden z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w Polsce. Oferuje przyjezdnym ogrom możliwości jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu. Latem kusi dziesiątkami kilometrów tras pieszych i rowerowych, zimą panują tam doskonałe warunki narciarskie. Poza tym Karpacz to interesujące muzea, wystawy, bogata oferta SPA i…. bardzo wiele opcji noclegowych.

A trzeba mieć świadomość, że choć miasto nie jest może największe, to jednak apartamenty Karpacz pod względem komfortu w niczym nie ustępują podobnym miejscom w większych górskich kurortach. W takich apartamentach jak Triventi Mountain Residence, Karpatia albo Residence Karpacz można odpoczywać w naprawdę doskonałych warunkach.

Noclegi w Karpaczu to świetny pomysł na urlop w górach całą rodziną, także z dziećmi. Funkcjonuje tu wiele miejsc i atrakcji powstałych właśnie z myślą o najmłodszych turystach, dzięki czemu nie mają oni czasu na nudę! I jeszcze ważna informacja dla rodziców rezerwujących Karpacz noclegi: bon turystyczny honoruje większość tamtejszych obiektów turystycznych, a to pomaga zorganizować wyjazd w lepszej cenie.

Apartament Karpacz – komfortowy wypoczynek po aktywnym dniu w górach

Wyjeżdżając w góry z dziećmi, trzeba zwrócić szczególną uwagę na komfort wybranego miejsca noclegowego – tak aby najmłodsi mieli jak najlepsze warunki do odpoczynku po dniu pełnym atrakcji. Warunki te bez wątpienia spełniają nowoczesne apartamenty Karpacz. Wynajem takiego obiektu z pewnością podniesie jakość rodzinnego pobytu w Karkonoszach.

A skoro już mowa o atrakcjach dla dzieci, to w Karpaczu jest ich naprawdę wiele. W miejscowym centrum rekreacji i sportu znajduje się słynna w całym kraju rynna saneczkowa – jeden z najdłuższych torów saneczkowych w Polsce, z wirażem ponad 360°. Jest bardzo dobrze oświetlony, spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Podczas zjazdu osiąga się tam prędkość nawet 35 kilometrów na godzinę! Jest to świetna rozrywka nie tylko dla najmłodszych turystów, choć oczywiście trzeba pamiętać, że dzieci mogą zjeżdżać po torze jedynie pod opieką dorosłych.

Karpacz – noclegi z widokiem na góry i nie tylko!

Bez względu na to, czy turyści decydują się na relatywnie tanie noclegi Karpacz w gospodarstwach agroturystycznych, czy też na komfortowe apartamenty Karpacz w przystępnej cenie, to w każdej z tych lokalizacji cieszyć się można malowniczymi widokami, które zachwycają zarówno dorosłych, jak i dzieci – choć oczywiście najmłodsi mogą też liczyć na inne karkonoskie atrakcje.

I tak noclegi w górach w Karpaczu całą rodziną warto wykorzystać na wizytę w tamtejszym parku linowym – jednym z największych tego typu obiektów w Karkonoszach – funkcjonującym od 2009 r. Działa przez cały rok, oferując ponad 50 atrakcji o różnym stopniu trudności przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszyscy użytkownicy przechodzą krótkie szkolenie z zasad asekuracji, zostają wyposażeni w odpowiedni sprzęt, a nad ich bezpieczeństwem czuwa wykwalifikowana załoga.

Gdy uda się zarezerwować Karpacz noclegi z bonem turystycznym, zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na wizytę w aquaparku. Na turystów czekają tam basen pływacki o długości toru 25 metrów, basen ze sztucznymi falami, sztuczna rzeka, tzw. wodna dżungla, jacuzzi, wanny solankowe, sauny dla dorosłych oraz sauna parowa dla dzieci.

Karpacz – noclegi, apartamenty i… atrakcje

Jak już wspomniano, Karpacz cechuje się naprawdę bogatą bazą noclegową – począwszy od hoteli, przez kwatery prywatne, komfortowe apartamenty Karpacz, aż po pokoje w okolicznych gospodarstwach umożliwiających nocleg z psem. Bez względu na wybraną opcję pobyt tutaj to doskonała okazja, by odwiedzić inne atrakcje. Całoroczne lodowisko, Miejskie Muzeum Zabawek, Park Bajek, Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego, interaktywna ekspozycja Karkonoskie Tajemnice, kolejka turystyczna Karpacz Express, Świat Kolejek – możliwości jest bez liku.

Oczywiście starsze dzieci można zabrać na zwiedzanie słynnej świątyni Wang lub spróbować rodzinnie zdobyć szczyt Śnieżki. Karpacz daje wiele szans na niezapomniany urlop z bliskimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *