Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

domy z Kontenerów Łódź

Prasóweczki

Rody z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego – Budownictwo modułowe to jeszcze niezwykle przystępna gałąź przemysłu. Budownictwo kontenerowe, będące drinkiem z rzędów budownictwa modułowego używane jest właśnie do dużego i raczej taniego budowania obiektów przemysłowych, gastronomicznych, biurowych, a nawet mieszkalnych. Co więcej, z kontenerów coraz częściej ciągnie się szkoły, przedszkola, zaplecza sportowe czy też domki letniskowe. Dzieje się właśnie dlatego, że domki z kontenerów znajdują zastosowanie prawie w jakiejś dziedzinie, a przedsiębiorstwa z kontenerów mają z jeszcze wyższego popytu. Jeszcze jedną popularną formą zastosowania kontenerów są pawilione handlowe i budynki socjalne.

domy z Kontenerów Aleksandrów Łódzki

Domy z kontenerów – hit czy kit?

Zobacz również Wypalarnia kawy sklep

Czy toż dodatkowe, aby stworzyć komfortowy, funkcjonalny oraz do tego piękny budynek mieszkalny ze „prostego” kontenera? Oczywiście, że właśnie, zwłaszcza że nowe budownictwo, prezentuje się surowym, zimnym wyglądem oraz otwartymi, wręcz geometrycznymi formami. Zbudowanie wygodnego domu z kontenerów istnieje nie tylko możliwe, ale również coraz modniejsze. Taki apartament istnieje nie tylko bardzo popularniejszy w wykonaniu, w porównaniu do normalnego budownictwa, lecz też określa go piękna energooszczędność. Wygląda a na ostatnie, że domy z kontenerów są hitem idealnie spisującym się w panujące trendy.

domy z Kontenerów Aleksandrów Łódzki

Budownictwo modułowe – na czym liczy budowa domu z kontenera?

Do budowy lokali z kontenerów najczęściej użytkowane są kontenery morskie. Stanowią one stworzone z samonośnej stalowej ramy, uczynionej z osobnych, walcowanych profili. Profile też są odpowiednio zabezpieczone przed korozją poprzez piaskowanie i pokrycie warstwą lakieru antykorozyjnego. Zewnętrzne ściany kontenera, sufit i podłoga zbudowane są z serii z blachy ocynkowanej, która usztywniana jest wzmocnieniami bocznymi, ponadto wykonane są one materiałem izolacyjnym, takim jak wełna mineralna lub płyty PUR.
domy z Kontenerów Aleksandrów Łódzki

We wnętrzach budynków z kontenerów montowane są laminowane płyty wiórowe lub płyty kartonowo-gipsowe. Elewacje z zmianie daje się na tej samej wartości jak w przypadku tradycyjnego budownictwa.

domy z Kontenerów Aleksandrów Łódzki

zobacz również Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *